Jak posílit svoji vůli

18. března 2017 v 10:17 |  Rady a tipy
Právě slabá vůla nám brání k dokončení našich cílů. Mám tady pár rad, jak se sebou pracovat aby jste měli vůli silnější. Svoji vůli posilujte postupně a nenechte se odradit ani počátečním neúspěchem. Naše schopnost sebekontroly během dne kolísá. Ráno je nejvyšší a odpoledne klesá úměrně s naší únavou.

Rada č. 1 (celkem náročné)
Noste u sebe stále něco malého a lákavého (čokoládový bonbon) co nesmíte sníst. Důsledným říkáním si "NE" zvýšíte vaši schopnost odolávat pokušení. Ale není to pro každého.

POZOR u velmi slabé vůle. Budete-li mít ve skříni sušenky, které vídáte každý den, když si jdete pro čaj, patrně to jednou nevydržíte a sníte je. Zkoušet slabou vůli od začátku takovým způsobem vám nepomůže.

Rada č.2
Všímejte si co automaticky děláte, přemýšlejte o tom a dostanete odpověď na to, proč nemáte svoji vysněnou váhu.

Rada č. 3 (je to o zvyku)
Ze začátku to chce zvýšenou píli a sebekontrolu než si zvyknete. Pokud vydržíte, po čase bude vše méně a méně náročné a potom už automatické.

Nathan DeWall, učitel psychologie který běhá pravidelně maratony přes 100 km dlouhé měl rozhovor se svými spoluběžci a říká: "Oni dnes už ani nevěří, že běh na takové vzdálenosti vyžaduje sebekontrolu a píli. Přijde jim to přirozené Když se jednou stane obtížná aktivita vaší rutinou, vyžaduje od vás méně vůle."

Když zjistíte, že opravdu jen vy jste odpovědní za zdroj energie, kterým disponujete, už se ho jen tak nebudete chtít vzdát.

Rada č. 4
Pozor na lidi, kterými se obklopujete. Říká se, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými se nejčastěji vídáme. Nesvádí vás někdo k nesprávnému jídlu?

Výsledek obrázku pro slabá vůle
SEBEKONTROLA A DISCIPLÍNA JE HLAVNÍM PŘEDPOKLADEM PRO DOSAŽENÍ ÚSPĚCHU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizuku | Web | 18. března 2017 v 10:22 | Reagovat

Dobrý článek k zamyšlení :-) Já a moje vůle nejsme zrovna kamarádky :D

2 my-skinny-diary | 18. března 2017 v 10:55 | Reagovat

[1]: Děkuji. Já bohužel musím říct o sobě to samé. :-D Ale chci to změnit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama