Manžel ji opustil kvůli nadváze

15. března 2017 v 17:27 |  Příběhy
Muži jsou různí. A já jsem se setkala s jedním, kterému až příliš záleželo na vzhledu. Horší bylo, že jsme spolu měli dítě…

Možná jsem měla víc poslouchat všelijaké varovném signály, ale to víte, zamilovaná ženská… Když jsme s Radkem chodili, všimla jsem si, že mu na ženské kráse velice záleží, ale nijak mě to nezarazilo. Líbily se mu modelky, všelijaké štíhlé půvabné blondýnky, ale jen jsem nad tím mávala rukou. Má prostě vybraný vkus, no a co má být? Co je tak hrozného na tom, že občas vykřikne nadšením nad modelkou v televizi anebo se zálibně podívá do časopisu plného fotografií hezkých hereček? V duchu jsem jásala, že si přes svou kritičnost vybral jako budoucí životní partnerku mě, která jsem tak docela jako modelka nevypadala. Ale na druhou stranu, tehdy jsem byla mladá a myslím, že hezká. Tmavovláska s velkýma černýma očima. Vážila jsem přiměřeně výšce, řekněme, že tak akorát. Když se ale začnu více rozpomínat, uvědomuji si, že jsem ty jeho podezřelé řečičky slýchala už před svatbou. Takové to: "Není ti ta sukně malá?" Anebo: "Neměla bys změnit barvu vlasů?" Tehdy jsem se tomu smála.

Sklony k boubelatosti

Zásnuby byly nádherné, o ruku mě požádal v romantické restauraci, připadala jsem si jako v americkém filmu. Všichni hosté vstali a i s personálem nadšeně tleskali. Nikdy na ten večer nezapomenu. Vypila jsem spoustu šampaňského, dívala jsem se oknem ven na město, na které se snášel soumrak, a říkala jsem si: Teď jsem šťastná! Přesně v ten letní den, jen o rok později, to mi bylo devětadvacet, jsme se brali na zámku. Měla jsem tři sta šedesát pět dní na to, abych zorganizovala svatbu snů. Myslím, že se mi to povedlo. Hlavní důraz jsem kladla na svůj vzhled. Vždycky jsem měla sklony k jisté boubelatosti, jako ostatně všechny ženy v naší rodině. Musím říct, že ten rok před svatbou jsem se snad nikdy dosyta nenajedla, právě abych dosáhla vytoužené štíhlosti. Svatební snímky jsou důkazem toho, že jsem vypadala skutečně jako víla.

Chuť k jídlu

A pohádka pokračovala. Otěhotněla jsem o svatební noci. Radost celé rodiny neznala mezí. Jsem ráda, že si stále ještě pamatuji, jak jsem tehdy dokázala být šťastná. V těhotenství se nedostavily vůbec žádné ranní nevolnosti, zato těhotenské chutě jsem pocítila od začátku. Cpala jsem se, jako kdybych roky hladověla, i když je pravda, že poslední rok tomu tak bylo. Radek mi to nevyčítal, těšil se na dítě a připadalo mu trapné předhazovat těhotné manželce, že má zdravou chuť k jídlu. Občas se ale na ulici ohlédl za nějakou tou dlouhonohou blondýnou. Mrzelo mě, že to dělá přede mnou. Asi mi chtěl naznačit, že jeho trpělivost bude brzy u konce. Během těhotenství jsem přibrala čtyřiadvacet kilo. Narodila se Adélka, zdravé, spokojené miminko. Mohli jsme být rodina jako z čítanky. Proč se to nepodařilo?

Jedla jsem tajně

Když byl Adéle rok, stále jsem se ještě nedokázala těhotenských kilogramů zbavit. Zhubla jsem tak o pět, o šest kilo. Radek to snášel čím dál hůř. Snažila jsem se mu horem dolem vysvětlovat, že dělám, co můžu, že snad hlavní je, že se máme rádi a narodilo se nám zdravé dítě. Radek tvrdil, že pro štíhlou linii dělám zoufale málo. Zřejmě si myslel, že budu při těch všech povinnostech, které jsem plnila, ještě běhat celé dny kolem baráku. Také mě deptalo, že mi v podstatě vyčítal každé sousto. Nedokázala jsem před ním už ani jíst, jedla jsem tajně u sporáku anebo schovaná na balkoně. Snažila jsem se držet nejrůznější diety, některé racionální, jiné směšné, ale když jsem náhodou trochu zhubla, za pár týdnů se mi váha vrátila zase zpátky.

Chci s tebou mluvit

Pak jsem se dověděla, že Radkova firma pořádala slavnostní večer, kam byli pozváni zaměstnanci s manželkami, ale Radek tam přišel sám. Zjevně se za mě styděl. Už jsem byla z té zoufalé snahy o štíhlou linii tak unavená, že jsem se rozhodla vážně si s ním promluvit. Když jsem řekla: "Chtěla bych s tebou mluvit," odpověděl: "Já s tebou taky." A to už jsem věděla, že se děje něco zlého. Řekl, že má vztah s kolegyní z práce, a že je to vážné. Tvrdil, což byla nehoráznost, že se snažil odolávat, že mi dal šanci, abych zhubla a zase ho přitahovala. Ale to se nestalo, a tak začal chodit s krásnou kolegyní. Tehdy jsem pochopila, že je všechno ztraceno. A že muž, který dá přednost vychrtlé kolegyni před spokojeným rodinným životem, není muž pro mě. Naše manželství nevydrželo ani čtyři roky. Radek odešel za blondýnou. A až ta trošku přibere anebo maličko zestárne, co bude pak? Odejde od ní zase za jinou, méně opotřebovanou?

Barbora (37) z Kroměříže
Výsledek obrázku pro nadváha
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama